Choď na obsah Choď na menu

Řím prohráli a hlavní tým se zranil

Porážka Řím 4:0 venku s Udinese byla rozhodně náhlá ztráta. Předtím Řím nasbíral ve 4 kolech 10 bodů a vedl si velmi solidně. Nečekaně je porazil Udinese a nedokázali se bránit. Soupeř vystřelil za čtyři minuty. Mourinho toužil po vyrovnání skóre. Poté, co nahradil Cristanteho, ztratil tři góly v řadě. Další cesta do Říma nemusí být snadná.

Obrana Řím byla zbytečná. Kvůli jejich vlastní chybě při návratu byli sraženi lopatou a skórovali Udoki, což způsobilo, že tým zaostal v úvodních 4 minutách. Inkasovaná branka v tomto utkání málem promarnila brankový rozdíl, který Řím předtím zachránil. Aby toho nebylo málo, Řím tento zápas nejen prohráli, ale doplatili i na zranění jednoho ze svých hlavních hráčů. Abraham si při souboji o míč se soupeřem poranil rameno a upadl na zem. Abraham, který nemohl trvat na hraní, si kvůli zranění musel svléknout Fotbalové Komplety a obávám se, že bude chybět v Evropské lize.

V této sezóně byl Řím nepříznivý. Začalo pouze 5 kol a 5 hráčů se v řadě zranilo. I tím se prořídlé složení Řím ještě zhoršuje a tým není schopen ustát trable se zraněními. Možná by si měl Mourinho dobře rozmyslet, jak upravit hloubku rozestavení, aby se vyrovnal s dalším zápasem. Za současné situace nelze brát v úvahu Serii A a Evropskou ligu. Pokud si nevybere, je zcela možné, že bude poražen 3 měsíce po začátku hry. Havárie jak v lize, tak v Evropské lize. V této sezóně má Řím velkou naději na souboj o čtvrté místo. Pokud se soustředí na hraní ligy, možná je konečně uvidí v Fotbalový Dres AS Řím a vrátí se do Ligy mistrů. Ve skutečnosti může být lepší volbou nechat náhradníky a dorostence hrát Evropskou ligu a nechat hlavní hráče zotavit se a hrát ligu.